Media o nas

15.02.2017 „Powroty: I COAL YOU”  – Autorzy: Antonina i Radek – autorzy bloga „Inne życie”

http://innezycie.com/powroty-i-coal-you/

Rok po publikacji pierwszego artykułu na temat I COAL YOU., w którym opisane są początki profesjonalnej działalności firmy,  Antonina i Radek – twórcy bloga „Inne życie” postanowili sprawdzić, co u nas słychać. Sporo zmieniło się od tamtego czasu. A co konkretnie? Sprawdźcie sami.


16.01.2017 „I coal you – biżuteria z węgla kamiennego” Autorka: Aneta Jungiewicz

http://www.rie-world.com/coal-bizuteria-z-wegla-kamiennego/

Aneta Jungiewicz w wywiadzie z Kasią Depą pyta m.in. o to, co jest najtrudniejsze w prowadzeniu własnej firmy i czy praca przy rękodziele z zajęcia dorywczego może przemienić się w główne źródło dochodu. Z rozmowy można dowiedzieć się także, czy Kasia ma jakiś wymarzony projekt, nad którym już pracuje bądź który w najbliższym czasie planuje zrealizować.


lipiec 2015 I COAL YOU. Autor: Michał Sikora

https://vimeo.com/140424717

W krótkim reportażu Kasia Depa, właścicielka i projektantka marki I COAL YOU., przedstawia swoją historię i opowiada o pasji, która w krótkim czasie stała się jej pracą. Pokazuje, jak w niewielkim warsztacie na katowickim Nikiszowcu powstaje jej autorska biżuteria z węgla kamiennego. Szczerze opowiada zarówno o zaletach tej pracy, jak i o jej mniej przyjemnych aspektach, z którymi mierzy się każdego dnia.


03.12.2016 „Icoalyou. Położna, która chciała być górnikiem pracuje z węglem” Autorka: Mira Karpińska http://katowice.wyborcza.pl/ka…

Mira Karpińska, dziennikarka katowickiego oddziału Gazety Wyborczej, opisuje historię Kasi Depy –  właścicielki i projektantki marki I COAL YOU. Historia ta jest bardzo ciekawa, gdyż rozbieżność pomiędzy kierunkiem ukończonych przez Kasię studiów a branżą złotniczą, która pochłonęła ją bez reszty, jest zdecydowanie zaskakująca.


13.11.2016 „Podano do łóżka #67: Zły cukier, biżuteria z węgla i przepisy na pyszną owsiankę” Autorka: Joanna Pachla

http://www.wyrwanezkontekstu.pl/kultura/podano-do-lozka-67-zly-cukier-bizuteria-z-wegla-i-przepisy-na-pyszna-owsianke/

Joanna Pachla na blogu „Wyrwane z kontekstu” prezentuje cykl krótkich artykułów opisujących historie przedsiębiorczych kobiet, a w tym – historię Kasi stojącej za marką I COAL YOU.


13.03.2016 „Biżuteria pełna ciepła czyli wywiad z Kasią Depą z ICOALYOU”  Autorka: Agata Garbowska

http://qrkoko.pl/kasia-depa-wywiad-icoalyou/

Agata Garbowska, od 10 lat związana z rękodziełem autorka bloga Qrkoko, przedstawia w obszernym wywiadzie historię Kasi i związanej z nią marki I COAL YOU. Ciekawi ją, skąd się wzięła pasja do złotnictwa i rękodzieła, a także zadaje ciekawe pytania na temat branży, historii marki i planów na dalszy rozwój. Z wywiadu można dowiedzieć się również, jak wygląda codzienna praca w warsztacie i czy da się ją pogodzić z innymi obowiązkami.


18.02.2016 „Blogowanie jako sposób na spełnianie marzeń!”  Autorka: Dagmara Gdala

http://www.blosilesia.org/blogowanie-jako-sposob-na-spelnianie-marzen/

W lutym 2016 roku Kasia z I COAL YOU. wraz z Fundacją Blosilesia i Andrzejem z bloga „Dalej niż widzisz, bliżej niż myślisz” odwiedzili podopiecznych Grupy Pedagogów Ulicy UNO w Bytomiu. Kasia poprowadziła warsztaty z tworzenia biżuterii. Uczestnicy mieli okazję stworzyć własną bransoletkę z węgla. Celem akcji było pokazanie dzieciom i młodzieży, że bycie aktywnym blogerem/vlogerem pomaga realizować pasje i spełniać marzenia.


04.12.2015 „Połączyła ich miłość do węgla”  Autor: redakcja Dzień Dobry TVN

http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/polaczyla-ich-milosc-do-wegla,187571.html

Kasia, właścicielka i projektantka marki I COAL YOU., opowiada o tym, jak to się stało, że studiując położnictwo, zaczęła interesować się rękodziełem i tworzyć biżuterię z węgla. Z wywiadu dowiecie się o tym, skąd się wzięło jej zamiłowanie do górnictwa i ile czasu trzeba poświęcić na to, by bryłka węgla przemieniła się w nietuzinkowy element eleganckiej biżuterii.


30.11.2015 „I COAL YOU BABE” Autorzy: Antonina i Radek –  autorzy bloga „Inne życie”

http://innezycie.com/i-coal-you-babe/

Autorzy bloga „Inne życie” opisują drogę począwszy od pasji, poprzez intensywną naukę, a skończywszy na założeniu i rozwijania firmy produkującej ręcznie tworzoną biżuterię z węgla kamiennego. Kasia opowiada o tym, skąd wzięła się u niej miłość do węgla i jak wiele cierpliwości kosztowało i kosztuję ją do dzisiaj obcowanie z tym pierwiastkiem.


15.08.2015 „ICOALYOU – z miłości do węgla” Autorka: Martyna Borowiecka

http://nossieswiadomie.pl/icoalyou-z-miosci-do-wegla/

Martyna Borowiecka, współautorka bloga „Noś się świadomie” pyta Kasię Depę, właścicielkę i projektantkę marki I COAL YOU., skąd wziął się pomysł na biżuterię z węgla, kto najczęściej kupuje ręcznie tworzone produkty i czy według Kasi polskie społeczeństwo świadomie dokonuje decyzji zakupowych.